Główna Księgowa – prokurent

Posiadam certyfikat księgowy, licencję nr 69209/2015, wydaną przez Ministra Finansów, który potwierdza, że jestem uprawniona do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.

Ukończyłam studia na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Wybierając w 2001 roku specjalizację celowo pominęłam rachunkowość na rzecz zarządzania przedsiębiorstwem. Przez ponad 6 lat miałam przyjemność zarządzać ogromnym obiektem świadczącym usługi (z branży rozrywkowej) na rzecz 6 tysięcy Klientów i zatrudniającym około 60 pracowników.

Jednak…..w kwietniu 2009 roku przyszłam do pracy w firmie mojej mamy, myśląc wówczas, że to tylko na chwilę.

W międzyczasie przeszłam wiele szkoleń organizowanych przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, ukończyłam podyplomowe studia Zarządzania Projektami w Szkole Głównej Handlowej. W 2014 roku przeszłam kurs z zakresu kadr i płac i zdałam egzamin, dający mi uprawnienia jako specjalisty ds. wynagrodzeń- kod zawodu 242310. W 2015 roku ukończyłam podyplomowe studia z Rachunkowości i Finansów Przedsiębiorstwa w Szkole Głównej Handlowej.

Praca w firmie rodzinnej stanowi dla mnie ogromną wartość – daje mi niezależność, satysfakcję, siłę i dumę. Z siostrą pracuję praktycznie od zawsze, całe moje 12- letnie doświadczenie zawodowe związane jest z moją rodziną. W naszej Kancelarii opiekuję się około 100 Klientami, oczywiście z pomocą naszych asystentek i młodszych księgowych, zarówno w zakresie uproszczonej jak i pełnej księgowości oraz w tematyce kadrowo-płacowej. Jednocześnie zajmuję się szkoleniami młodych adeptów rachunkowości.
Moją ulubioną tematyką jest podatek od towarów i usług, a moim ulubionym specjalistą w zakresie Vat jest Sędzia Sądu Najwyższego – Pan Adam Bącal. Odnajduję się również w zagadnieniach z zakresu prawa i kodeksu spółek handlowych. Uwielbiam zaskakiwać naszych Klientów, angażując się w ich biznes i ucząc ich jak planować wydatki, by prawidłowo wykorzystać możliwości jakie daje im obowiązujące prawo. Jednocześnie staram się namówić Klientów, do tego by rozwijali również swoją wiedzę w tym zakresie, ponieważ przedsiębiorcom świadomym praw i obowiązków, łatwiej jest poruszać się w biznesie.

Jak przeczytałam kiedyś w jednym z horoskopów, jestem osobą podwójnego zawodu, dlatego też staram się nie tracić kontaktu z zarządzaniem i marketingiem, realizując inne projekty w tym zakresie i spełniając się zawodowo.